niedziela, 2 października 2016

Flutter: Starlight - Polilla


Set Polilla jest jednym z pierwszych dostępnych setów ciem do zebrania w grze Flutter: Starlight. Ćmy z tego setu są dość łatwe do uzyskania, ale jednocześnie nie dają zbyt dużo monet.


Słowo "polilla" w języku hiszpańskim oznacza po prostu ĆMĘ, a ćmy z danego setu naturalnie żyją Ameryce Południowej.

Po zebraniu wszystkich owych ciem dostajemy nagrodę, którą jest ozdoba w postaci mniejszego grzybka w kolorze morskiej zieleni, a po podbiciu wszystkich ciem na maksymalny level dostajemy drugiego, ale tym razem dużego grzybka. Noszą one razem nazwę Night-light Mushroom (Mycena chlorophos).
Są to grzyby rosnące naturalnie w strefie klimatycznej podzwrotnikowej (klimat subtropikalny) na całym globie.
W księdze ozdób możemy o nich przeczytać: 

"Świeże deszcze przywracają życie z martwoty jako świecące zielone Night-lights wyrastające z martwych drzew zaśmiecających runo dżungli."
Pierwszym gatunkiem owada z setu Polilla jest ćma o nazwie Yellow Furry-legs (Acraga infusa).
Po oznaczeniach z księgi widzimy, że jest to mała i pospolita ćma. Po maksymalnym ulepszeniu daje 6 monet co 1 minutę.
W jej opisie możemy przeczytać, że:

"Gąsienice Yellow Furry-Legs są czymś w rodzaju uzależnionego od kawy, gdyż rozpoczynają swoje życie od przeżuwania liści kawy w lasach deszczowych Ameryki Południowej."Drugą ćmą z setu jest ćma z gatunku Rosy Crown Satin (Aithorape roseicornis).
Jest to ćma średniej wielkości i pospolita w grze. Po maksymalnym ulepszeniu daje 14 monet co 3 minuty.
Z jej opisu możemy wyczytać:

"W mglistych lasach Peru, lśniące białe Satin używają swoich pierzastych czerwonych anten, aby wyłapywać z nocnego powietrza feromony samic." 
Trzecim gaunkiem z tego setu jest ćma o nazwie Stroll's Rosema (Rosema zelica).
Według oznaczeń Rosema jest ćmą mała, ale niezwykłą. Na 5 levelu daje 13 monet co 150 sekund (2,5 minuty).
Jej opis mówi:

"W mglistych lasach Ameryki Południowej pod zasłoną oparów, dorosłe Rosemy wychodzą ze swoich kokonów i zaczynają post, który trwa przez resztę ich życia." 


 

Czwartą, a za razem ostatnią ćmą z setu Polilla jest ćma o nazwie Mottled Opal Moth (Chloropteryx opalaria).
Jest ona niezwykłą ćmą średniej wielkości. Po maksymalnym ulepszeniu daje 90 monet co 30 minut.
Z jej opisu możemy wyczytać:

"Skrzydła Mottled Opal komponują się z omszałymi gałęziami, na których odpoczywają, co czyni je niewidocznymi dla innych, aż do zmroku"
Jako następny wezmę pod lupę set Hoshi lub Lunarny. :)
3 komentarze:

 1. Witaj ! Mam mały problem z grą The sims 3 . Mianowicie chodzi mi oto że chciałabym zainstalowac grę ponownie na innym koncie w origin bo zapomniałam hasła i zgubiłam kod do gry. Zalożyłam nowe konto na ogiginie i włączyłam płytę, pojawiło mi się że muszę sie zalogować żeby powiązać gręz ogiginem i pojawiło mi się zeby wpisać kod do gry wpisywałam już prawie każdy i żaden nie działa, :( widziałam rózne strony generatory kluczy ale trzeba podać nr telefonu aby potwierdzic tożsamość i nie wie czy będzie to coś kosztować i czy to jest w ogóle bezpieczne. Z góry dziękuję za odpowiedż.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym nie ufała stronom, które mówią, że podadzą Ci kod jak wpiszesz swoj nr telefonu. Zazwyczaj oznacza to zgodę na płatne przychodzące smsy, które mogą kosztować nawet 30zł.
   Jeśli przypisałeś już swój kod z pudełka The Sims do jednego konta na Origin, to znaczy, że jest wykorzystany i do żadnego innego konta już go nie przypiszesz. Płyta tu nic nie pomoże, bo ona jest tylko nośnikiem danych do instalacji gry, ale brakuje Ci klucza, który zezwala na rozpoczęcie instalacji. Te znalezione w internecie to zazwyczaj też już użyte. Jeśli wyskakuje Ci okienko instalacji The Sims 3 w pomarańczowej ramce to znaczy, że jest to gra wydana po 2013 roku i do jej instalacji wymagany jest Origin.
   Jeśli nie pamiętasz hasła na swoje dotychczasowe konto skontaktuj się z pomocą na Origin, powinni jakoś Ci pomóc. Zapewne przy zakładaniu ustalałeś pytanie pomocne, dobrze by było abyś je pamiętał i znał odpowiedź jaką podałeś (to zazwyczaj pytania typu Twoj ulubiony zwierzak itp.). Jeśli oni nie pomogą i nie odzyskasz swojego starego konta na Origin, a będzie ono wymagane do instalacji pozostaje zakupienie nowej gry niestety.
   Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz, ale pamiętaj, żeby przeczytać cały wątek i wszystkie komentarze pod moim postem o właśnie cd-keyach do The Sims 3, bo tam jest już dużo wyjaśnione i nie chce mi się pisać znowu tego samego po raz enty. :)

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję za sensowną odpowiedź :D Niestety ale pozostało mi zakupić nową płytę :/

   Usuń